Situacija, kai po vienų meistrų reikia kviesti kitus, gali pasirodyti anekdotinė, tačiau deja tai realybė. Už savo atliktus darbus mes garantuojame, o, jei atsitiko taip, kad neseniai darėte remontą, bet ėmė ryškėti nekokybiškai atlikto darbo padariniai, o Jūsų meistrai nesiima spręsti problemos, mes Jūsų paslaugoms. Sutvarkome nekokybiškai atliktus vidaus apdailos darbus:
- užglaistome įtrūkusias siūles,
- atstatome nubyrėjusį glaistą ar tinką,
- kokybiškai perklijuojame grindų ar sienų plyteles, tapetus ar kitą dangą,
- pašaliname pažeistus dažus, įbrėžimus,
- sutvarkome drėkstančias sienas, atsilupusius kampus,
- naikiname pelėsį.
Būtent pelėsis yra viena pagrindinių problemų, kurios išryškėja po netinkamai atlikto remonto. Sutvarkyti pastatų stogai, plyšiai, sureguliuotas šildymas ir vėdinimas, pakeisti prakiurę ar užsikimšę lietvamzdžiai, apgenėti arti pastato esantys medžiai. Šios priemonės gali sustabdyti pelėsių augimą ilgam laikui.
Meistras pataria / iš meistro užrašų
Kaip namuose ar biuro patalpose išnaikinti pelėsį?
Kiekvienas žinome ar bent jau esame girdėję, kad pelėsis yra vienas didžiausių namų priešų. Jis ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir gali būti itin kenksmingas. Prasiskverbdamas pro kvėpavimo takus gali sukelti alergijas, slogą, kosulį ar netgi astmos priepuolius.
Iš kur atsiranda pelėsis? Priežastys gali būti įvairios:
- nepakankamai vėdinamos bei didelę drėgmę turinčios patalpos;
- prispausti prie sienų baldai ir oro cirkuliacijos nebuvimas. Tuomet pelėsis auga ant lubų, aplink langus;
- nepakankamai dažnai valomi namai, pakampiuose susikaupęs purvas ar kiti nešvarumai;
- nesandarios pastato siūlės, sienų konstrukcijų defektai, netvarkingi lietvamzdžiai;
- drėgmės padidėjimas senus medinius langus pakeitus plastikiniais.
Svarbu žinoti:
- Pirmiausiai reikia bent kelis kartus per dieną gerai vėdinti patalpas. Geriausias vėdinimo būdas – plačiai praverti langus bent keliolikai minučių. Patalpas būtina vėdinti keliskart per dieną,o ypatingai - virtuvę.
- Kad vonioje ar duše nepelytų sienos, patariame palikti praviras duris garams ir šilumai sklisti.
- Gyvenamosios patalpos oro temperatūra turi būti tarp 18-20˚C, santykinė drėgmė nuo 40 iki 60 procentų, santykinis oro judėjimo greitis iki 0,3 m/s.
Šaliname pelėsį
Prieš pradedant pelėsių šalinimą, būtina pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis: guminėmis pirštinėmis, apsauginiais akiniais ir respiratoriais.
Nedidelius pelėsio plotus galite tvarkyti ir patys, bet didelių pelėsių vietų naikinimą rekomenduojame palikti specialistams. Netinkamai elgiantis ir naikinant pelėsį neprofesionaliai, galima sukelti didelių problemų sveikatos bei gyvenamosios aplinkos požiūriu.
Pelėsį galime šalinti mechaniniu būdu. Pirmiausia pelėsį būtina pašalinti nuvalant jį kietu metaliniu šepečiu, nugremžiant, nuskutant. Kad sporos nesklistų aplinkoje, pelėsį naikinant mechaniniu būdu, rekomenduojama pažeistą vietą sudrėkinti vandeniu, buityje naudojamais plovikliais ar specialiu dezinfekciniu (fungicidiniu) tirpalu.
Pataria specialistai, kas itin aktualu:
- vonioje ar duše tarp plytelių esantį pelėsį galima išvalyti baliklio skiediniu supurškus pažeistas vietas ir palikus 15 min. skysčiui įsigert, po to gerai ištrynus šepečiu nuplauti vandeniu.
- kadangi pelėsis sparčiau auga tamsoje, rekomenduojama rūsyje, vonioje ar duše ilgesnę laiko dalį laikyti degančią šviesą (bent minimalią).
- jei bute linkusi laikytis drėgmė, rekomenduojama vengti daug vazoninių gėlių, nes pelėsis veisiasi žemės paviršiuje.
Atvykę į Jūsų patalpas greitai įvertinsime situaciją, įvardinsime pelėsio priežastis ir išnaikinsime pelėsį arba pakonsultuosime, kaip tai efektyviai padaryti. Jei neseniai atlikote būsto ar biuro remontą, bet matote, kad ryškėja darbų atlikimo klaidos, kreipkitės į mus. Nemokamai pakonsultuosime telefonu, o už prieinamą kainą suteiksime greitą ir profesionalią pagalbą.