Jei reikia santechniko, kreipkitės jau dabar. Kokybiškai ir nebrangiai pašalinsime gedimus arba pasirūpinsime, kad santechnika būtų tinkamai pasirinkta, sujungta ir nepriekaištingai funkcionuotų.
Mes profesionaliai ir greitai atliekame visus santechnikos darbus:
- montuojame vandentiekį ir kanalizaciją,
- tvarkome šildymo sistemos gedimus,
- pajungiame radiatorius, šildymo katilus,
- įrengiame grindų šildymą,
- remontuojame seną santechniką,
- surenkame unitazo, vonios, dušo (padėklo) ir kitus elementus,
- pajungiame ir keičiame gyvatuką bei maišytuvą,
- montuojame ir įrengiame buitinę įrangą,
- atliekame kitus santechnikos darbus.
Meistras pataria / iš meistro užrašų
Kad vamzdžiai tarnautų ilgai. Kaip tinkamai prižiūrėti būsto vamzdyną?
- Labai svarbu laiku atnaujinti vamzdyną. Tai ypač aktualu senos statybos namuose. Nederėtų laukti, kol seni vamzdžiai galutinai supus, o, jei tik yra galimybė, pakeisti juos naujais.
- Tiek senus, tiek naujus vamzdžius dera tinkamai prižiūrėti. Viena pagrindinių taisyklių – venkite cheminių valiklių. Užsikimšę vamzdžiai yra viena dažniausiai pasitaikančių bėdų, ypatingai daugiabučiuose. Tuomet dažnas griebiasi cheminių preparatų. Tačiau neretai šie pridaro daug daugiau žalos, negu naudos. Problema laikinai išsprendžiama, tačiau chemija paveikia ir vamzdžių sieneles, o rūgštys gali pažeisti plastikinio nuotekų vamzdyno gumines sandarinamąsias tarpines. Dėl tokio poveikio vamzdžiai ar jungtys gali prakiurti pačiose „nepatogiausiose“ vietose.
- Kaip panaikinti vamzdžių kamščius? Pats saugiausias ir patikimiausias būdas – kviesti meistrą. Jis vamzdyną išvalys mechaniniu būdu – trosu. Jei turite tokį įrenginį namuose, galite šį darbą atlikti ir patys, tačiau geriau tai palikti profesionalams.
- Reikia stengtis apsisaugoti nuo vamzdyno kamščių. Viena svarbiausių taisyklių – nepilkite į nuotekas riebalų. Atvėsę riebalai vamzdžiuose sustingsta ir taip juos užkemša.
- Kamščiai skleidžia blogą kvapą, o užsistovėjęs vanduo gadina vamzdžius. Dažniausiai kamščiai formuojasi iš maisto likučių, plaukų ar net smulkių daiktų. Patariame įsigyti apsaugančius plautuvių tinklelius, stebėti, kad kuo mažiau tokių atliekų patektų į nuotekas.
- Jei gyvenate daugiabutyje, nepamirškite, jog kas kelerius metus privalote išsikviesti santechniką, kuris išvalys visus jums priklausančius kanalizacijos vamzdžius.
Jei tinkamai jį prižiūrėsime, vandens nuotekų vamzdynas gali tarnauti ilgai. Svarbu kasdien bent šiek tiek dėmesio skirti prevencijai, o atsiradus problemai, nedelsiant ją spręsti. Dar keletas aspektų, į kuriuos dera atkreipti dėmesį tam, kad išvengtumėte santechnikos gedimų, sutaupytumėte nervų ir pinigų.
Ar Jūsų namuose bėga minkštas vanduo?
Baltos apnašos ant dušo galvutės ar maišytuvų yra ženklas, jog jūsų namuose vanduo yra „kietas“. Vanduo laikomas kokybišku, jeigu jame druskų nustatoma ne daugiau kaip 1000 mg/l. Jeigu norite sužinoti išsamiau, patariame kreipkis į bendrijos ar namo pirmininką. Arba patiems atlikti vandens tyrimus laboratorijose.
Vandenį galima minkštinti naudojant ir vandens minkštinimo įrenginius ar filtrus. Vandens minkštinimo įrenginiai pašalina kreidą, kalkes ir kitus mineralus iš kieto vandens, paversdami vandenį minkštu. Geros kokybės vandens minkštinimo įrenginys gali tiekti minkštą vandenį daugiau nei 10 metų. Reikia konsultacijos - paskambink mūsų meistrui.
Vandenį galima minkštinti naudojant specialius įrenginius ar filtrus. Vandens minkštinimo įrenginiai pašalina kreidą, kalkes ir kitus mineralus – paverčia jį minkštu. Geros kokybės vandens minkštinimo įrenginys gali tiekti minkštą vandenį daugiau nei 10 metų. Reikia konsultacijos – paskambink mūsų meistrui.
Specialistai pataria, ką turėtų žinoti tikras šeimininkas. Jeigu į kiekvieną klausimą atsakote žodžiu „taip“, didelių problemų išvengsite:
- Jei įvyktų avarija ir vanduo užlietų butą, ar žinote, kur yra jūsų namo pagrindinis vandens vožtuvas, kad galėtumėte išjungti vandenį?
- Ar visada pasirūpinate, kad šaltuoju (žiemos) metu lauke, garaže, rūsyje ar kitoje nešildomoje patalpoje neliktų guminių žarnų ar jungčių, galinčių nuo šalčio sutrūkinėti ir praleisti vandenį?
- Ar žinote, kad nepatariama džiauti ant vamzdžių sunkių drabužių? Taip elgdamiesi palengva išklibiname jungtis ir vamzdis tampa nesandarus.
- Jei matote nors ir mažiausią vandens pratekėjimą, ar nedelsdami imatės problemos sprendimo ir taisote gedimą?
- Ar žinote, kad vanduo itin greitai sukelia koroziją bei pelėsį, o tai jau gresia daug didesnėmis problemomis?